Nominacions del XLVI Concurs de Teatre Faller

Aquestes són les nominacions del XLVI Concurs de Teatre Faller

NOMINACIONS XLVI CONCURS DE TEATRE DELEGACIÓ DE CULTURA DE JCF 2019-2020

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL PROMOCIÓ

-A: Jonatan Suárez Álvarez

EN EL PAPER DE: Emilio         DE L’OBRA: “Toc Toc”

DE LA FALLA: Dr. Olóriz – Arquebisbe Fabián i Fuero

 

-A: Esther Gascó Colás

EN EL PAPER DE: Joana         DE L’OBRA: “El Muntacàrregues”

DE LA FALLA: Mestre Bellver – Mariá Ribera

 

-A: Eva García Masegoso

EN EL PAPER DE: Marlene         DE L’OBRA: “Boeing Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars – Salvador Tuset

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT PROMOCIÓ:

-A: Antonio Fagoaga Ballester

EN EL PAPER DE: Marcus Lycus     DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

-A: Jose Manuel Ferrando Barberá

EN EL PAPER DE: Hysterium          DE L’OBRA: “Golfus de Roma””

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

-A: Raul Sánchez Carballo

EN EL PAPER DE: Vero                 DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litograf Pascual Abad

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT PROMOCIÓ

-A: Isabel Hernando Cebrián

EN EL PAPER DE: Clara/Candela   DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litograf Pascual Abad

 

-A: Laura Martínez Díaz

EN EL PAPER DE: Irina/Claudia     DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litograf Pascual Abad

 

-A: Olaya Martínez Gil

EN EL PAPER DE: Mare   DE L’OBRA: “Criatures”

DE LA FALLA: Actor Mora – Av. Constitució

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL PROMOCIÓ:

-A: Jose Enrique Pérez Clemente

EN EL PAPER DE: Jaume Pont       DE L’OBRA: “Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta – Roís de Corella

 

-A: Miguel Marco Mesa

EN EL PAPER DE: Pseudolus             DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

-A: Jaime López Bronchud

EN EL PAPER DE: Paco/Micran     DE L’OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL PROMOCIÓ:

-A: Amparo Sospedra Tarazona

EN EL PAPER DE: Sisí                 DE L’OBRA: “Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta – Roís de Corella

 

-A: Inmaculada Guerrero Bolinches

EN EL PAPER DE: La Dona

DE L’OBRA: “Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull – Túria

 

-A: Ángeles Hernández Graciá

EN EL PAPER DE: Rumana/Margot/Tía Consuelo/Shumita

DE L’OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ  CATEGORIA PROMOCIÍ:

-A: Jose Vicente Marco Ramírez

EN L’0BRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

-A: Rafael Soler Sherpa

EN L’0BRA: “Boeing-Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset

 

-A: Manuel López Sanz

EN L’0BRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

 

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE CATEGORIA PROMOCIÓ:

OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

OBRA: “Boeing-Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset

 

OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA CATEGORIA PROMOCIÓ:

OBRA: “#100 Fini”

FALLA: Borrull-Socors

OBRA: “Amanita Officinalis”

FALLA: Quart-Palomar

OBRA: Dessert

FALLA: Dessert

NOMINACIONS A MILLOR OBRA: CATEGORIA PROMOCIÓ

A L’0BRA: “Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta-Roís de Corella

 

A L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

A L’OBRA: “La Temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litógraf Pascual Abad

 

A L’OBRA: “Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull – Túria

 

A L’OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL JUVENIL:

-A: Paula Meliá López

EN EL PAPER DE: Adolescent 4     DE L’OBRA: “Volguts pares”

DE LA FALLA: Vilanova de Castelló-Horticultor Galán

 

-A: Alba Casas Sanz

EN EL PAPER DE: Gabriela         DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

-A: Sara Valencia Gavaldá Teruel

EN EL PAPER DE: Jennifer         DE L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT JUVENIL:

-A: Adrián Nicolau Albert

EN EL PAPER DE: Rafa       DE L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

-A: Alejandro Vázquez Rubio

EN EL PAPER DE: Lorenzo             DE L’OBRA: “Una teràpia diferent””

DE LA FALLA: L’Eliana-Cid

 

-A: Rafael Hèrcules Ferraro

EN EL PAPER DE: Sergi             DE L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT JUVENIL:

-A: Blanca López San Andrés

EN EL PAPER DE: Alicia     DE L’OBRA: “Holi”

DE LA FALLA: Pintor Salvador Abril-Peris i Valero

 

-A: Nuria Adraos González

EN EL PAPER DE: Rose       DE L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

-A: María Navarro Díaz

EN EL PAPER DE: Pilar       DE L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL JUVENIL:

-A: Daniel Sáiz López

EN EL PAPER DE: Pedro       DE L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

-A: Kike Navarro Atienza

EN EL PAPER DE: Jack         DE L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

-A: Javier Loras Vilar

EN EL PAPER DE: Jordi         DE L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL JUVENIL:

-A: Claudia M. Lacomba Espósito

EN EL PAPER DE: Martina     DE L’OBRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

-A: Andrea Mir Olba

EN EL PAPER DE: Directora   DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

-A: Celia Sanchis Salcedo

EN EL PAPER DE: Directora   DE L’OBRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ JUVENIL:

-A: Silvia Atienza Mora

EN L’0BRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

-A: Enrique Chisbert Cuenca

EN L’0BRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

-A: Paqui Olba Torrent i Hernán Mir Serrano

EN L’0BRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

 

 

 

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE JUVENIL:

OBRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA JUVENIL:

OBRA: “Transparent”

FALLA: Barri de Beteró

OBRA: “#100Només”

FALLA:Borrull-Socors

OBRA: “Inspector en cap criminalista”

FALLA: Just i Vilar-Mercat del Cabanyal”

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA: JUVENIL

A L’0BRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

A L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

A L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

 

A L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

A L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

 

 

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL PRINCIPAL:

-A: Jose Ramón Lisarde Ferrer

EN EL PAPER DE: Petru         DE L’OBRA: “La Cuina”

DE LA FALLA: Barri de Sant Isidre

 

-A: Raquel Carrasco Redondo

EN EL PAPER DE: Germana James   DE L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina

 

-A: Laura Sansimón Gómez

EN EL PAPER DE: Anna       DE L’OBRA: “La Cuina”

DE LA FALLA: Barri de Sant Isidre

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT PRINCIPAL:

A: Carles Galiana Llorens

EN EL PAPER DE: Inspector Cuenca

DE L’OBRA: “Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

 

A: Vicente Juan García Paton

EN EL PAPER DE: Actor 2       DE L’OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

A: Kike Chisbert Cuenca

EN EL PAPER DE: Eduard         DE L’OBRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT PRINCIPAL

-A: Pilar Zahonero Miralles

EN EL PAPER DE: Ajudant Pardilla

DE L’OBRA: “Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

 

-A: Natalia Dutor Santonja

EN EL PAPER DE: Kitty/Adela   DE L’OBRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

-A: Clara Pardo Rozalén

EN EL PAPER DE: Erika/Siville   DE L’OBRA: “Nascuts culpables”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL PRINCIPAL:

-A: Alfredo Ferrando Domínguez

EN EL PAPER DE: Pare Flyn       DE L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J.Rodríguez-Pintor Cortina

 

-A: Arturo Sebastián Vidal

EN EL PAPER DE: Kiko

DE L’OBRA: “Ma mare i altres maneres de patir un atac de nervis”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

 

-A: Joan Céspedes Garrido

EN EL PAPER DE: Actor 1     DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL PRINCIPAL:

-A: Carmen Gimeno

EN EL PAPER DE: Silvia         DE L’OBRA: “Dos dies”

DE LA FALLA: Plaça de la Mercé

 

-A: Yolanda Ros Prats

EN EL PAPER DE: Actriu 1

DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

-A: Vanessa Gradolí Bea

EN EL PAPER DE: Lucy

DE L’OBRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ PRINCIPAL:

A: Carles Galiana Llorens

EN L’0BRA: “Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

 

A: Rafael Soler Sherpa

EN L’0BRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

A: Salva Ferriol

EN L’0BRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE PRINCIPAL:

OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

OBRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

OBRA: “Rumors”

DE LA FALLA: Dalt-Sant Tomàs

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA PRINCIPAL:

Cap obra s’ha presentat a aquesta categoria

NOMINACIONS A MILLOR OBRA DE LA CATEGORIA PRINCIPAL:

A L’0BRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

A L’OBRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

A L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J.Rodríguez-Pintor Cortina

 

A L’OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

A L’OBRA: “Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia